Zespół Szkół Publicznych w Sławoborzu
Strona główna > Aktualności
Aktualności szkołyROK SZKOLNY 2016/2017

SADZENIE LASU

21 marca uczniowie z klas IIIa i IIIb gimnazjum wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Chmal-Mazurek i p. Beatą Żuromską powitali pierwszy dzień wiosny sadząc las bukowy. Dzięki uprzejmosci p. Tadeusza Storczyka, który przygotował teren pod zalesienie, uczniowie wykonali plan nasadzeń na obszarze 35 arów w leśnictwie Lepino. Po dotarciu na miejsce uczniów i nauczycielki przywitał leśniczy leśnictwa Lepino p. Krzysztof Chmal. Następnie wszyscy zostali zapoznani z założeniami gospodarki leśnej, która opiera się głównie na zadrzewieniu obszarów i pozyskiwaniu drewna. Najkrócej można to przedstawić jako cykl, czyli od nasienia, poprzez sadzonki, dorosłe drzewa, aż do uzyskania kolejnych nasion. Potem uczniowie udali się do specjalnego miejsca po sadzonki. Każda para otrzymała wiadero z sadzonkami oraz szpadel po czym wszyscy udali się na wyznaczone miejsce sadzenia. Po krótkiej instrukcji, jak wykopać odpowiedni dół i prawidłowo umieścić w nim sadzonkę, uczniowie, a także nauczycielki ochoczo przystąpili do pracy. Pogoda dopisywała, ptaki śpiewały, tlenu pod dostatkiem - warunki do pracy idealne. Oczywiście nadzór lesniczego był wspomagany również przez leśniczego seniora, czyli p. Stanisława Chmala. W trakcie sadzenia zaplanowana była przerwa czyli ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Na koniec pracy wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pączkiem, aby wyrównać straty energii. Po około 5 godzinach zadowoleni, uśmiechnięci, zmęczeni, ale pozytywnie wracaliśmy do domów. To, co kiedyś w życiu uczniów było obowiązkiem, teraz jest frajdą. I dobrze, bo cel akcji był szczytny - każdy bowiem wie, co zawdzięczamy drzewom, a przy okazji okazało się, że był to też Międzynarodowy Dzień Drzewa, więc wszystko sie wpasowało w ramy obchodów Dnia Wiosny. Coż pozostaje teraz dać czas, aby las rósł, a kiedyś wrócić w to miejsce, usiąść wśród buków i przypomnieć sobie jak to było...DZIEŃ WIOSNY

21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez świdwińską Policję. Były pokazy, wystawy, projekcje filmów edukacyjnych, pokazy psa patrolowo - tropiacego, symulator pasów bezpieczeństwa oraz zawody sprawności fizycznej związaej z pracą policjanta. W hali sportowej natomiast odbywał się Halowy Turniej Piłki Nożnej gimnazjów powiatu świdwińskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie.

W zawodach zwycięstwo wywalczyli uczniowie naszego gimnazjum. Specjalne wyróżnienie dla najlepszego strzelca otrzymał Mateusz Dąbrowski uczeń klasy IIIb.

Serdecznie gratulujemy.


DZIEŃ WODY


ROCZNICA WYZWOLENIA SŁAWOBORZA

3 marca obchodziliśmy 72 rocznicę wyzwolenia Sławoborza.W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy odśpiewali Hymn Państwowy oraz pieśni patriotyczne. Przeczytano hys historyczny oraz apel poległych, po którym oddano salwę honorową. Następnie delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem.


FERIE ZIMOWE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

W ostatnim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci w języku angielskim. Dzięki zaangażowaniu pani Sylwii Rewers-Błach udało się zaprosić do nas panią Jane Gale. Jane jest Brytyjką  i przyjechała tu, aby nasze dzieci mogły zobaczyć, że język angielski jest żywym językiem. Głównym celem była komunikacja. Dzieci podczas świetnej zabawy miały okazję spróbować swoich sił w języku angielskim. Pomimo barier dzieci nie zniechęciły się i za wszelka cenę próbowały porozmawiać z Jane na różne tematy. Bardzo im się podobało i już pytają, kiedy Jane przyjedzie ponownie.


KONKURS PLASTYCZNY KALIGRAMY

W klasach 1-3 szkoły podstawowej odbył sie konkurs plastyczno -językowy Kaligramy. Celem konkursu było połączenie zabawy z nauką języka angielskiego, zachęcanie dzieci do tworzenia kaligramów oraz poznawania nowych wyrazów w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Wszyscy wykonali bardzo ciekawe prace.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Filip Starczyński - kl. 2a

II miejsce: Antoni Horanin - kl. 2a

III miejsce: Maria Szott - kl. 3b

Wyróznienia:

- Aleksandra Szreder - kl. 2b

- Nikola Bączek - kl. 3b

- Karolina Janek - kl. 2a

Konkurs przygotowała p. Sylwia Rewers-BłachŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 28 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Punktualnie o godzinie 900 rozpoczęło się uroczyste przyrzeczenie klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, błysnęły talentem, znajomoscią przepisów drogowych, symboli narodowych, a także wiedzą. Pięknie zaśpiewały piosenki i udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po skończonej części artystycznej Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Slawoborzu pan Ryszard Rozwadowski przyjął do grona społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych poprzez uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały liczne prezenty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawcy klasy: kl.1a - p. V. Kalinowska

kl.1b - p. Jolanta ŁucKURS PIERWSZEJ POMOCY
TURNIEJ RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ

Dagmara Okonowicz - uczennica klasy 6a zdobyła I miejsce w XI Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych, który odbył się 22.10.2016r w Koszalinie. Konkurs organizowany był przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie i Klub Integracji Katolickiej.

Dagmara recytowała wiersze Antonety Bednarek:

- "Twierdzisz, że kochasz Boga"

- "Stwórca Świata"

Opiekunem przygotowującym uczennicę był p. Dariusz Piszcz.


BIEGI PRZEŁAJOWEZAGADKA TERENOWA Z SZUKANIEM SKARBU DLA KLAS IV


Archiwum aktualności. Rok szkolny 2015/2016
 


Joomla templates free

Translator

BIP

Pogoda

Weather data OK
Sławoborze
16 °C

Ta strona wykorzystuje pliki cookies!!! Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. więcej informacji...